| Fotó: nso |
Nem vitás, az Arsenal egyik klubtulajdonosa, Aliser Usmanov nem éppen egy kedvelt figura Londonban.
Az üzbég származású milliárdost olykor a pokolba kívánják (kalóznak és ellenségnek is “becézik”) az Ágyúsok drukkerei, mert úgy érzik, hogy csak azért szerzett 29,9 százalékosrészvénycsomagot a fővárosi klubnál, hogy a pénzéből még több pénzt csináljon.

Usmanov egy interjújában elismerte, kalapot emel Arsene Wenger edző előtt, hiszen sziszifuszi munkát végez a csapatával, olykor azonban
kénytelen lemondani a legjobb játékosairól, ezért aztán az angol bajnoki cím aligha elérhető.
- Az üzlet már csak ilyen – ismerte el Usmanov. – Bizonyos döntéseket hozunk az igazgatótanácsban, és ilyenkor megint távolabb kerül a nagy
siker, hiszen kiváló labdarúgókat adunk el. Dehát erre rákényszerülünk…

Usmanov kijelentette, tudja, hogy az Arsenal-szurkolók zöme nem szereti őt, de emiatt nem fog kiszállni az üzletből.
- Nemrégiben Thierry Henry, az Arsenal volt francia játékosa, aki a New York Red Bullsban szerepel, felajánlotta, hogy megvenné a részvénypakettemet, de nem adtam el – nyilatkozta Usmanov, a világ huszonnyolcadik leggazdagabb üzletembere, aki máig jó húzásnak nevezte, hogy 2008-ban megvette az említett 29,9 százalékot Davin Dein-től, és azzal most második számú vezetőként igen nagy a befolyása a londoni klub életében.
(ESPN/Futballista.hu)



0 Tollbamondás:
Megjegyzés küldése